Jak najít ztracený či ukradený telefon s pomocí Google

Jak najít odcizený či ztracený mobilní telefon pomocí google.com? vymazat data popřípadě prozvonit pokud telefon ztratíte například v lese kde není signál.

Obal na mobil

Existují aplikace jako například Android Lost ale tu musíte mít v telefonu předem nainstalovanou a připravenou, ale jak postupovat když telefon nemáte na ztrátu či ukradení připraven?

Pomocí googlu to jde a to na adrese: www.google.com/android/devicemanager kde se přihlásíte na účet google který jste měli nastavený v odcizeném telefonu.

Na levé straně vidíte název telefonu v mém případě je to Samsung GT-S7560, pod tímto nápisem se začne ihned po načtení mapy zjišťovat poloha zařízení, telefon musí být v tento okamžik připojen k internetu, GPS nemusí být zapnuto ale v Nastavení musí být zapnut Správce zařízení Android v sekci Zabezpečení. Pokud není telefon právě připojen k internetu tak se Vám poloha nezobrazí, je proto důležité aktualizovat stránku pomocí F5 a čekat jak ho zloděj připojí na internet. Dále vidíme tlačítko na možnost prozvonění kdy bude mobil zvonit po dobu 5 min na maximální hlasitost. Je i možnost zamknutí či vymazání dat z telefonu na dálku, aby je zloděj nemohl použít pro svůj prospěch (zneužití) – telefon se vrátí do továrního nastavení.Obal na mobil

««« Předchozí text: Sháníte obal nebo pouzdro na mobil? Následující text: Televizor SAMSUNG UE40F6200 »»»

Sdílet 18. 1. 2014 So 14.26 | Mobily, Odkazy, Počítače | tisk | 1829x