Jaký vybrat mobilní telefon s dotykovým displejem

Na trhu je spousta mobilních telefonů s dotekovím displejem, ale jaký tip dotykového displeje zvolit? Kapacitní nebo rezistivní? Poradím Vám.

Obal na mobil

Na trhu je spousta mobilních telefonů s dotekovým displejem, příkladem některé levné telefony od firmy Nokia (5230, 5800…), od Samsung (S5230, S8000…), od LG (GD510, KP500…) které mají dotykové displeje tipu Rezistivní. Příkladem telefony od formy Apple (iPhone 2G/3G/3GS/4G…), od HTC (Wildfire, Desire…) mají displeje Kapacitní. Telefony s Rezistivním dotykovým displejem můžete ovládat plastovou tužkou a jakýmkoliv předmětem kterým na displej zatlačíte. Telefony s Kapacitním displejem můžete ovládat jen prsty a speciálními tužkami které mají vodivé hroty, telefon se dá ovládat jemně bez tlačení. Jak je to možné nám vysvětlí Wikipedie:

Rezistivní

Rezistivní (odporový) panel dotykové obrazovky se skládá z několika vrstev, z nichž nejdůležitější jsou dvě tenké elektricky vodivé vrstvy, odděleny úzkou mezerou. Když objekt, jako je prst, stlačí místo na vnějším povrchu panelu, dvě kovové vrstvy se v tomto místě spojí: panel se pak chová jako pár napěťových děličů s připojenými výstupy. To vede ke změně v elektrický proud, který je registrován jako událost doteku a poslán k řadiči pro zpracování.

Kapacitní

Kapacitní dotykový panel je takový, který se skládá z izolantu, jako je sklo potažené transparentním vodičem, jako je indium tin oxid (ITO). Vzhledem k tomu, že lidské tělo je také vodič, dotýkání se povrchu obrazovky má za následek narušovaní elektrostatického pole obrazovky, jenž je měřitelné jako změna v kapacitním odporu. K určení místa dotyku mohou být použité různé technologie. Lokace tohoto místa je pak poslána k řadiči pro zpracování.

Jak chránit displej mobilního telefonu

Na displeje především dotykových telefonů se lepí ochranná fólie, širokou nabídku naleznete třeba na iPhone-prodejna.cz

eZdarma.cz


Obal na mobil

««« Předchozí text: Apple iPhone 4 (4G) Následující text: Bazos.cz - opravdu nejlepší bazoš »»»

Sdílet 29. 1. 2011 So 11.45 | Mobily | tisk | 5774x