Diskusní fórum přes phpBB3

Pokud chcete vlastní diskusní fórum stačí si stáhnout phpBB a nainstalovat, tyto fóra jsou populární a hodně používané. Před pár dny byla vydaná již 3 verze a to phpBB 3.0.2 Olympus. V tomto článku napíšu kde co stáhnou a polopatě postup instalace fóra.

Obal na mobil

Jak jsem již říkal phpBB3 je nejnovější verze, pokud již máte phpBB2 či jinou verzi tak můžu jen doporučit stáhnout opravný balík, tento balík můžete stáhnout například na této stránce. Pokud ještě nemáte žádné fórum můžeme začít:

  1. Stáhnout phpBB3 například na této stránce a poté rozbalit
  2. Stáhnout Češtinu například na této stránce (kam vložit Češtinu je popsáno níže)
  3. Nahrát soubory přes FTP na server (až 8 MB dat)
  4. Změnit CHMOD souborů na 777 u složek cache, files, store, images/avatars/upload/ a u souboru config.php
  5. Pokud nemáte vytvořenou Mysql databázi tak ji vytvoříme
  6. Otevřeme stránku na kterou byli nahrány soubory a začneme instalovat, při instalaci musíme zadat připojovací údaje k Mysql databázi, poté si nastavíte text na fóru, heslo admina a hlavně se vytvoří Mysql tabulky. Po úspěšné instalaci můžeme smazat složku install, a je hotovo. Nyní se můžete přihlásit na fórum jako administrátor a začít tvořit kategorie a tak dál.

Tento návod je polopatě, podrobný návod naleznete například na této stránce.

Čeština pro phpBB3 je volně ke stažení zdarma například na této stránce. Rozbalíme soubor a vněm budou 2 složky a to styles a language. Ve složce styles jsou styly, touto složkou nahradíme stávající složku styles. Ve složce language je složka cs tuto složku cs nahrajeme do stávající složky language. Naše fórum postavené na phpBB3 naleznete na adrese www.forum.ezdarma.cz.

phpbb-loga


Obal na mobil

««« Předchozí text: Fórum o všem Následující text: BS player download »»»

Sdílet 23. 7. 2008 St 11.19 | Počítače, Ostatní | tisk | 10048x