Google Earth

Podívejte se na svůj dům z výšky, použijte Google Earth. Google Earth je virtuální glóbus dříve známý jako Earth Viewer. Tento software byl vytvořen firmou Keyhole, Inc. a v roce 2004 zakoupen portálem Google. Jedná se o program, který umožňuje prohlížet Zemi jako ze satelitu. Umožňuje naklonění a přiblížení, někdy i ve velkém rozlišení (zejména online, kdy si program nahrává další detaily). Má řadu příznivců po celém světě.

Obal na mobil

Google Earth nabízí 3D modely větších měst. Tento produkt má několik softwarových variant. Google nabízí ke stažení volnou verzi i další placené verze s funkcemi navíc (jako například zobrazení cesty podle údajů z GPS). Kromě ryze geografického zobrazení může zobrazovat názvy států, regionů, obcí či důležitých silnic. Jako volitelnou možnost též nabízí definovat si vrstvy (často dodávané třetími stranami), jež tvoří body na zemském povrchu, které mají společné určité téma: například různé galerie jako třeba obrázky přírody z National Geographic, historické mapy země z různých období, internetové projekty (např. Panoramio), kde každý uživatel může svojí zveřejněné fotce přiřadit GPS souřadnice, a mnohé další. Více informací a stáhnutí programu, download programu na Earth.google.com.

Náš názor:

Google Earth je opravdu úžasný program, lze ho přirovnat k Mapy.cz ale 3D pohled v Google Earth je opravdu skvělí. Doporučujeme si stáhnout free verzi a vyzkoušet.

google-earth

Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál z článku „Google Earth“ na Wikipedii.Obal na mobil

««« Předchozí text: Online TV program Následující text: COWON iAUDIO D2 »»»

Sdílet 22. 2. 2008 Pá 14.51 | Počítače, Zábava, Ostatní | tisk | 3235x